Adventure

Spotkanie autorskie z podróżnikiem Emilem Witt

Adventure – noc w lesie

Zapraszamy na niepowtarzalne warsztaty, podczas których będziecie mieli okazję doświadczyć prawdziwego leśnego bytowania razem z podróżnikiem Emilem Wittem, który od 5 lat eksploruje amazońskie lasy deszczowe. 

Jest to przygoda dla tych, którzy potrzebują nabycia praktycznych umiejętności radzenia sobie w terenie, w warunkach ekstremalnych, albo dla tych, którzy po prostu chcą w ciekawy sposób spędzić weekend i przeżyć zwariowaną przygodę bez wsiadania w samolot do dżungli. Spędzicie noc w lesie w dokładnie taki sam sposób jak to się robi podczas dalekich ekspedycji w rejony tropikalne – zawieszeni nad ziemią w hamakach 🙂 Inspirujące wyjście do lasu poprzedzi barwna prezentacja fotograficzno-filmowa z tętniącej życiem Puszczy Amazońskiej, a następnie przejdziemy do lasu nad rzeką Pliszką, rozpoznając po drodze jadalne i użyteczne w survivalu rośliny leśno-łąkowe. Kiedy dotrzemy do dogodnego do rozbicia obozu miejsca, nauczymy się przygotować bazę, która przetrwa wszystko – nawet burzę z deszczem. Rozpalimy tam ognisko za pomocą krzesiwa i przećwiczymy różne traperskie sposoby na przygotowywanie jedzenia. Chętni spróbują „posiłków” z roślin, które wcześniej zebrali podczas przeprawy przez las. Noc spędzimy w hamakach, będzie to wspaniała okazja do nasłuchiwania nocnych zwierząt i dopytywania podróżnika o przygody, które przytrafiły mu się podczas wielomiesięcznych wypraw do Indiańskich plemion. Dla chętnych wstaniemy wczesnym świtem, aby podpatrzeć zwierzęta żerujące w okolicznych zaroślach. Rano sałatka z dziko rosnących ziół, pływanie w rzece, zwijanie obozowiska i mogą Państwo rozpocząć swój weekendowy spływ kajakami, a z nowo nabytą wiedzą planować swoje dalsze wyprawy. 

Emil nie zawsze jest w Polsce i żeby lepiej skorzystać z jego obecności i doświadczenia, można poprosić o przeszkolenie z danego zagadnienia wyprawowego z wyprzedzeniem.

Prowadzący Emil Witt, od 5 lat organizuje wyprawy do Amazońskich lasów deszczowych. Swoją pasję rozpoczął samotną wyprawą do brazylijskiej Amazonii w wieku lat 18 w poszukiwaniu ostatnich żyjących po dawnemu plemion Indiańskich. Po powrocie jego działaniami zainteresowały się media i tak regularnie co roku. Emil przywoził dla swoich rodaków zdjęcia, filmy i opowieści z wielomiesięcznych wypraw do Amazonii. Relacje z wypraw pojawiały się w National Geographic Traveler, Radio Trójka, TVN 24, TVP Poznań i wielu innych. Ponadto prezentacje odbyły się w ponad stu szkołach, bibliotekach i domach kultury. W chwili obecnej prowadzi również wyprawy survivalowe do peruwiańskiej puszczy dla miłośników przygód. Po za tym działa na gospodarstwie, filmuje, fotografuje i tańczy (albo próbuje tańczyć) salsę. Wszystko co robi, robi z pasją, a wyluzowanym i pozytywnym podejściem do życia zaraża uczestników podczas warsztatów. Zapraszamy!

Program spotkania z podróżnikiem:
17.00 – 19.00  Spotkanie fotograficzno – filmowe podczas, którego podróżnik wprowadzi nas w barwny i fascynujący świat lasów deszczowych zamieszkałych przez plemiona indiańskie i przebogatą faunę i florę,
19.30 Przejście do lasu i rozpoznawanie jadalnych i użytecznych dzikich roślin,
20.00 Przygotowanie obozowiska tak jak to się robi podczas ekspedycji do lasów deszczowych; rozwieszanie hamaków, moskitier i tarpów. Rozpalanie ogniska za pomocą krzesiwa,
21.30 Traperskie sposoby przygotowywania posiłków i rozmowy do północy.

Kolejny dzień:
Dla chętnych wyjście z obozowiska o świcie na obserwowanie zwierząt.
8.00 pływanie w jeziorze/rzece, zbieranie ziół na sałatkę. 
9.30 śniadanie, herbata z ziół, sałatka z ziół

Następnie zapraszamy na spływ pliszką.

Co zabrać:
Śpiwór, ciepłe dresowe ubranie na noc, latarka, kubek stalowy, przegryzkę, chyba że odważysz się na dziką kuchnię 😉 
Opcjonalnie: ubranie na przebranie 
Zapewniamy: hamaki, moskitiery, tarpy.
Na Państwa zamówienie, możemy zorganizować rozszerzony program szkolenia, na cały weekend, bądź dłużej. Organizujemy też eventy integracyjne z survivalem – adventure dla firm.
Inwestycja 150 zł/os., aby zrealizować spotkanie z Emilem musi się zgłosić mininum 10 osób, chyba że mniejsza ilość osób pokryje koszt spotkania z podróżnikiem.

Pozdrawiamy 
Eventclub24.pl Team