Arrow Tag

Archery Tag lub Arrow Tag, to świeża gra zręcznościowa, podbijająca światowe rynki. Dostępna już w kilkudziesięciu krajach na całym świecie!

Jej wciągający i widowiskowy charakter sprawia, że niemal z prędkością światła powstają nowe placówki oferujące możliwość gry w Archery tag. Dzięki odpowiednio zabezpieczonym strzałom, z miękką piankową końcówką, gra jest w pełni bezpieczna. Mniejsza siła uderzenia oraz większa powierzchnia pocisku (porównując do paintballa) czyni trafienie mało bolesne i nie powoduje siniaków. Dodatkowo, strzały nie barwią, więc nie jest wymagany specjalny strój ani zabezpieczenie terenu (siatka).

Optymalna liczba uczestników podczas jednej rozgrywki to 12 osób.  Zawodnicy ustawiają się po przeciwnych stronach boiska, rozdzielonego strefą bezpieczeństwa.  Celem zawodników jest wyeliminowanie wszystkich przeciwników poprzez trafienie ich, lub wybicie wszystkich krążków z tarczy przeciwnika. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami, skontaktuj się z nami!

Archery Tag

Archery Tag to nowy sport inspirowany profesjonalnym łucznictwem, w którym tradycyjne strzały zostały zastąpione nieco innymi strzałami z miękko zakończonymi końcówkami. 
Zasady tego sportu łączą elementy gry w dwa ognie, paintball oraz łucznictwa tradycyjnego . Ta ekscytująca mieszanka tworzy jeden z najlepszych i najbardziej zabawnych sposobów wygenerowania sporej dawki adrenaliny na imprezach, integracjach i podczas zwyczajnej gry w gronie znajomych. 

Archery Tag jest różnie nazywany, np.: bitwy łuczników, Arrow Tag czy Paintball na łuki. Niezależnie jak nazywamy tą nową dyscyplinę, daje nam ona szanse do doświadczenia zupełnie nowych emocji i przeżyć. Obudź w sobie instynkt łucznika i przetestuj swój refleks razem z nami!

Jak gramy?
Rozgrywki Archery Tag przeprowadzamy na dowolnej powierzchni tj. otwarta przestrzeń zielona, ogrodzone boiska szkolne, orliki, sale gimnastyczne lub tereny prywatne, na które dojeżdżamy ze sprzętem. 

Zanim przeprowadzimy rozgrywkę, starannie przygotowujemy teren tak, aby był bezpieczny zarówno dla uczestników jak i osób postronnych. Ustalony czas rozgrywki dotyczy tylko samej gry wraz z tłumaczeniem zasad, czas przygotowania nie jest do niego wliczany.

Zasady gry w Archery Tag

Archery Tag prowadzimy na wiele sposobów, odpowiednio  dostosowanych do potrzeb uczestników. Większość dostępnych trybów to gry zespołowe, stąd niezbędne będzie stworzenie zespołów – standardowo dwie drużyny po 6 osób. 

Podstawowy tryb gry, który rekomendujemy, opiera się na rozgrywce drużynowej na wytyczonym terenie. Obie drużyny przebywają podczas rozgrywki na dwóch przeciwległych polach, które są rozdzielone strefą bezpieczeństwa (fotografia obok). W strefie bezpieczeństwa znajdują się specjalne tarcze do Archery Tag, a w strefach drużyn dmuchane bunkry do osłony. Każdy z zespołów ma za zadanie wyeliminować przeciwników lub wystrzelać wszystkie okręgi z tarczy drużyny przeciwnej.

Animatorzy gry czuwają nad bezpieczeństwem rozgrywek i pilnują przestrzegania zasad przez uczestników. Oprócz tego animują rozgrywkę tak aby była jak najbardziej ekscytująca.

Pole do gry
Czy można grać w mniej niż 8 osób?
Tak, aczkolwiek naprawdę dobra zabawa zaczyna się od co najmniej 8 osób. Jest to również bardziej opłacalne cenowo.

Oferta obejmuje:

KOMPLET SPRZĘTU:
– 12 łuków Archery Tag
– 48 strzał Archery Tag (szybkie i standardowe)
– 6 dmuchanych przeszkód
– Ochraniacze na palce i przedramiona
– Maski ochronne
– Tarcze Archery Tag

PEŁNA OBSŁUGA
– Przygotowanie sprzętu 
– Szkolenie- zasady gry, zapoznanie z techniką strzału
– Sędziowanie i animacja rozgrywek
– Dojazd na miejsce ze sprzętem

DODATKOWO
Dobór odpowiedniego miejsca w porozumieniu z klientem
Rezerwacja hali/obiektu sportowego/noclegów
Zapewnienie nagród uczestnikom zabawy
Na youtubie są filmy prezentujące gry po wpisaniu arrow tag lub archery tag chciałbym umieścić taki film, który można bez dodatkowej zgody wykorzystać, docelowo będę się starał o zgodę od firmy, u której kupujemy sprzęt na wykorzystanie ich filmu oczywiście bez ich znaków graficznych, długość filmu do ok. 2 min. max. 2,5 min.
Parametry techniczne:
Archery Tag / Arrow Tag
Archery Tag lub Arrow Tag- to nowość na Polskim rynku. Jest to to dynamiczna gra drużynowa, w pełni mobilna, bezpieczna i adrenalinogenna.

Archery Tag- komponenty zestawu:

1. Łuk Archery Tag
Łuk w całości składa się z jednej części koloru czarnego, ramiona długie wyprofilowane tak aby zapewnić jak najbardziej dynamiczną pracę łuku, majdan odpowiednio zwężony by mogły z niego skorzystać osoby i prawo i lewo ręczne.
Łuk o sile naciągu 26 LBS (12 KG), długość łuku to 60 „= 153 cm, waga 0,6kg. Do każdego łuku dołączana jest cięciwa złożona z 10 nitek dakronowych.  Dostępne również łuki o niższej sile naciągu (22 LBS), przeznaczone dla młodszych graczy.

2. Arrow Tag Strzały LARP
Do wyboru dwa rodzaje strzał. Trzon strzały wykonana z wysokiej jakości włókna węglowego, które gwarantuje wysoką elastyczność i sprężystość strzały.
Głowica strzały wykonana z plastycznego materiału, który wydłuża żywotność strzał i gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Waga: ok 58 g

3. Maska ochronna
Do wyboru dwa rodzaje masek – standard oraz premium. Maski ochronne przeznaczone do Archery Tag/ Paintball, wykonane z wysokiej jakości materiałów termoplastycznych.
Wewnętrzna gąbka gwarantuje komfort użytkowania. Jeden uniwersalny rozmiar, ściągacz maski można dostosować na szerokość. Maski standard w kolorach czarnym i oliwkowym i maski premium w kolorach czerwony oraz niebieski. 

4. Ochraniacz na przedramię
Chroni przed ewentualnymi otarciami cięciwy podczas strzału. Ochraniacz wykonany ze skóry ekologicznej, odpowiedni na prawą i lewą rękę. Wymiary to 22 cm X 7,5 cm, waga ok. 44 g.  

5. Ochraniacz na palce
Chroni palce podczas naciągania cięciwy. Ochraniacz wykonany z silikażelu o barwie pomarańczowej, posiada wydłużoną budowę i uniwersalny rozmiar. Ochraniacz instaluje siębezpośrednio na cięciwie, pozwala na użytkowanie łuku bez rękawic ochronnych. Idealnie sprawdza się w grach Archery Tag. 

6. Tarcza do Archery Tag
Specjalnie zaprojektowana tarcza do tej dyscypliny sportu. Okręgi na tarczy wypadają po celnym trafieniu strzałą. Niezbędna przy organizacji gier Archery Tag. Konstrukcja pozwala na łatwy montaż i demontaż tarczy. Oferowana w zestawach po dwie sztuki ( w kolorach biały i czarny dla każdej z drużyn).